Od
Do

Wszystkie

2024-01-29

Rynek nieruchomości handlowych 1q24: Rynek adaptuje się do nowej rzeczywistości

Długoterminowa przyszłość części obiektów handlowych nadal stoi pod znakiem zapytania. Docelowo wiele obiektów marginalnych może nie przetrwać transformacji.

Więcej
2023-12-19

Rynek Inwestycyjny: Rynek inwestycyjny już szuka dna

Długoterminowo, sektor handlowy oraz biurowy wydają się najbardziej narażone na słabą stronę popytową na rynku inwestycyjnym, niemniej sektor magazynowy nie jest pozbawiony ryzyk po bezprecedensowym okresie aktywności deweloperskiej oraz pogorszeniu się rynku najmu.

Więcej
2023-12-19

Rynek Mieszkaniowy 4q23: Deszczowe wtorki, które przyjdą po niedzielach?

Ceny mieszkań w 3q23 pozostawały w trendzie wzrostowym. Duży popyt, wzmocniony programem Bezpieczny Kredyt 2% i wzrostem zdolności kredytowej gospodarstw przy wolno rosnącej podaży nowych mieszkań skutkował silnym wzrostem cen.

Więcej
2023-11-29

Puls Nieruchomości: Kto skorzystał na Bezpiecznym Kredycie 2%?

Bezpieczny Kredyt 2% (BK2%) odmłodził grono wnioskujących o kredyt mieszkaniowy o blisko 10 lat. To efekt górnego ograniczenia wieku uczestników programu i przeznaczenia kredytu tylko dla osób nieposiadających dotychczas mieszkania. Średni wiek ubiegających się o BK2% to nieco ponad 30 lat.

Więcej
2023-10-26

Monitoring cen mieszkań: Ceny mieszkań rosną, średni metraż spada

Od początku roku notujemy spadek średniego metrażu mieszkania sprzedawanego na rynku pierwotnym. Ma to związek z relatywnie silnym popytem inwestycyjnym skoncentrowanym w segmencie mieszkań małych w 1h23 oraz od 3q23 z zakupami mieszkań w ramach programu Bezpieczny Kredyt 2%.

Więcej

Kategoria