Nastroje rynkowe na koniec minionego tygodnia pozostawały pod wpływem wydarzeń na Bliskim Wschodzie. Rósł popyt na amerykańskie papiery skarbowe i rentowności 10-letnich Treasuries spadły o 5pb, schodząc z lokalnych szczytów..
WięcejUbiegły tydzień przyniósł znaczące umocnienie złotego, kurs EUR/PLN zniżkował o 7 gr. do okolic 4,46, a USD/PLN o 10 gr. w pobliże 4,21. Na globalnych rynkach FX kurs EUR/USD wzrósł nieco (70 pipsów) do 1,0590. W globalnym otoczeniu dominował tryb risk-off, który napędzany było rosnącym
WięcejW czwartek kurs EUR/PLN znacząco się nie zmienił i zakończył sesję w okolicach 4,4550. USD/PLN zniżkował natomiast w pobliże 4,21, czego przyczyną było umiarkowane, globalne osłabienie dolara, którego skutkiem był m. in. wzrost kursu EUR/USD w pobliże 1,0580.
WięcejMocne dane makro z USA i wzrost cen ropy związany z napięciem na Bliskim Wchodzie podsycają obawy, że stopy Fed mogą być jeszcze wyższe, a przynajmniej „wysokie na dłużej”, co negatywnie rzutuje na nastroje inwestycyjne.
WięcejW środę powyborcza fala optymizmu na złotym wygasła, kurs EUR/PLN wzrósł do okolic 4,4550, a USD/PLN do 4,23. Na bazowych rynkach FX notowania EUR/USD zniżkował nieco, w pobliże 1,0540.
Więcej