Od
Do

Wszystkie

2023-07-13

Puls Konsumenta: Czas na wakacje… kto i ile płaci za nie przez internet?

Wakacje to z reguły wyjazd z rodziną. Chociaż niełatwo powiązać wydatki wakacyjne e-commerce z pełnym składem ekipy podróżników, z naszych szacunków wynika, że rodziny z 1-2 dzieci mogą częściej pozwolić sobie na wakacje i wydać na nie więcej pieniędzy.

Więcej
2023-03-28

Puls Konsumenta: O wyższości świąt… czyli o Bożym Narodzeniu w e-commerce

Zakupy sukcesywnie przenoszą się do internetu. E-commerce towarów i usług realizowany przez klientów PKO Banku Polskiego zwiększył się w grudniu 2022 o 26% r/r, choć duża w tym zasługa inflacji. Warto jednak dodać, że e-commerce rósł zarówno w stosunku do ogółu płatności bezgotówkowych, jak też handlu detalicznego towarów monitorowanego co miesiąc przez GUS.

Więcej
2023-01-31

Puls Konsumenta: O tym, jak pokochaliśmy lokaty bankowe

Podwyżki stóp depozytowych wywołały niespotykany w historii wzrost zainteresowania tą formą lokowania oszczędności. Zamiłowanie do bankowych lokat wynika prawdopodobnie również ze wzrostu awersji do ryzyka i braku atrakcyjnych alternatyw, a ostatnio sprzyja temu ograniczenie oczekiwań inflacyjnych. Co ważne, taka zmiana zachowań konsumentów w terminowej strukturze oszczędności może prowadzić do ograniczenia konsumpcji i - w perspektywie średnioterminowej - do spadku inflacji.

Więcej

Kategoria