W czwartek złoty utrzymał się w pobliżu 4,18 na parze EUR/PLN chociaż podczas sesji testował poziom 4,20. Na bazowych rynkach FX kurs EUR/USD wzrósł do 1,08 co przełożyło się na spadek kursu USD/PLN w okolice 3,87.
Rentowności polskich SPW zmieniły się wczoraj w zakresie -1/+3 pb., niemieckich o -5/-2 pb., a tych z USA w przedziale -1/+3 pb.
Przesunięcia na obserwowanych przez nas głównych parach ze złotym nie były w czwartek istotne, a umocnienie polskiej waluty do dolara wynikało głównie z technicznego odreagowania na kursie EUR/USD, który wyraźnie wzrósł po sześciu pod rząd sesjach spadkowych. Finalny odczyt PKB za IV kw. z USA został zrewidowany o 0,1 pkt. proc. w górę do 2,4%, w ujęciu zannualizowanym, ale nie miało to wpływu na notowania dolara, tracącego do większości walut. Wśród nich jedną z najbardziej zyskownych okazała się norweska korona, wsparta przez decyzję Norges Banku, który pozostawił stopy procentowe na poziomie 4,5% w związku z niespodziewanym wyraźnym wzrostem inflacji bazowej w lutym b.r. ...